بوتاکس خط اخم

بوتاکس خط اخم


بوتاکس خط اخم:

خط عمودی عمیقی که در ناحیه بین ابروها ایجاد می شود، چون هنگام اخم عمیق تر می شود، خط اخم نامیده می شود. اگر می خواهید از شر این آسیب خلاص شوید بهترین راه برای درمان آن تزریق بوتاکس بین ابروها است، زمانی که بوتاکس در ناحیه مورد نظر تزریق می شود، عضله شل شده و به سمت بالا کشیده می شود و در نتیجه چین و چروک و خطوط از بین می رود. با بوتاکس می توانید از خطوط روی پیشانی جلوگیری یا کاهش دهید و آنها را درمان کنید.

بوتاکس چیست؟

سم بوتالینیوم که معمولاً با نام بوتاکس شناخته می شود که اولین برندی بود که برای این نوع محصول معرفی شد، نوعی پروتئین است که توسط باکتری کلوسترودیوم بوتولینیوم تولید می شود. این سم، پالس های عصبی عضله تزریق شده را مسدود می کند و باعث شل شدن و فلج شدن آن می شود. با این کار فعالیت عضلاتی که باعث ایجاد خطوط و چین و چروک می شود کاهش می یابد.

اثر زیبایی سم بوتالینیوم برای اولین بار در سال 1989 توسط سازمان غذا و دارویآمریکا ثبت و تایید شد. این محصولات به طور گسترده توسط مردان و زنان استفاده می شود.زیرا ظاهر مراجعه کننده را مصنوعی نمی کند و اثرات آن طبیعی تر از جراحی پلاستیک سنتی به نظر می رسد.

مزایای تزریق بوتاکس برای از بین بردن خطوط اخم:

• کم تهاجمی و بدون نیاز به جراحی

• دوره نقاهت بسیار کوتاه

• خطرات بالقوه و عوارض جانبی کم

• بهبود قابل توجه در خطوط و چین و چروک

نحوه تزریق بوتاکس روی خطوط اخم بین ابروها:

در ابتدا مراجعه کننده روی تخت های مخصوص می نشیند و پشت خود را در حالت نیمه نشسته قرار می دهد. سپس، ناحیه ای که قرار است بوتاکس تزریق شود، تمیز می شود. سپس با کمک مارکرهای پوستی مخصوص، مناطقی که تزریق انجام خواهد شد مشخص می شود. محل دقیق تزریق بوتاکس در افراد مختلف متفاوت است و به عملکرد ماهیچه در هنگام ایجاد خطوط اخم بستگی دارد.

تزریق بوتاکس برای درمان خطوط افقی پیشانی معمولا با تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابروها ترکیب می شود. زیرا اگر بوتاکس فقط به عضلات پیشانی تزریق شود باعث سنگینی و یا حتی افتادگی ابروها می شود. پس از تعیین محل دقیق تزریق، بوتاکس به عضله تزریق می شود. انجام این کار حدود 1 تا 2 دقیقه طول می کشد.پس از تزریق، فشار کمی به عضله فرد وارد می شود تا از کبودی آن جلوگیری شود و در نهایت تمام آثار از روی پوست پاک می شود.

مراحل بعد از تزریق بوتاکس خط اخم:

بوتاکس یک روش ایمن و سریع است و معمولاً تأثیر کمتری بر فعالیت های روزانه شما در روز تزریق دارد. پزشک مقادیر کمی بوتاکس را برای کمک به شل شدن عضلات و رفع چین و چروک صورت تزریق می کند. برای اینکه بوتاکس تاثیر خود را در عضلات مورد نظر شروع کند، باید به نکات زیر توجه کافی داشته باشید و از انجام آنها خودداری کنید:

• تا 4 ساعت پس از تزریق بوتاکس، ناحیه آسیب دیده را ماساژ یا مالش ندهید.

• تا 24 ساعت پس از تزریق بوتاکس از ورزش های شدید خودداری کنید.

• تا 4 ساعت پس از تزریق بوتاکس از خوابیدن روی شکم یا انجام برخی فعالیت ها مانند خرید خودداری کنید.

• از پوشیدن کلاه یا هر چیز دیگری که به پیشانی شما فشار می آورد خودداری کنید.

• برای کاهش خطر کبودی قبل از تزریق بوتاکس از رقیق کننده های خون خودداری کنید.

چه کسانی نمی توانند تزریق بوتاکس انجام دهند؟

• بیماران با سابقه مصرف سیکلوسپورین، آنتی بیوتیک های آمینوگلیکوزیدها و دی پنی سیلامین

• بیماران با سابقه میاستنی گراویس، سندرم لامبرت و اسکلروز جانبی آمیوتروفیک

• بیماران با سابقه بیماری های تنفسی

• بیمارانی که سابقه مشکل در بلع دارند.

• آلرژی به بوتاکس یا محصولات آن

عوارض جانبی بوتاکس خط اخم:

پس از تزریق بوتاکس برخی عوارض جانبی خفیف مانند تورم، قرمزی، کبودی و حساسیت ظاهر می شود.این علائم در عرض 48 ساعت از بین می روند.در موارد نادر ممکن است عوارض جدی مانند عفونت یا بی حسی طولانی مدت در محل تزریق رخ دهد. برای جلوگیری از اثرات بوتاکس بر روی بافت های اطراف ناحیه تزریق، تا 12 ساعت از لمس این ناحیه خودداری کنید و تا 4 ساعت پس از تزریق دراز نکشید.


جهت انجام بوتاکس خط اخم و همچنین اطلاع از قیمت بوتاکس خط اخم در کلینیک زیبایی یاس بندرعباس که یکی از بهترین و مجهزترین مرکز خدمات زیبایی در بندرعباس می باشد کافیست با ما در تماس باشید.

خدمات ما

Whatsapp