بوتاکس لبخند لثه ای

بوتاکس لبخند لثه ای


بوتاکس لبخند لثه ای:

لبخند لثه ای لبخندی با لب بالایی برجسته و لثه های قابل مشاهده است. معمولاً در حالت طبیعی در حین خندیدن، فقط مثلث های کوچک صورتی لثه که در بین دندان ها قرار دارد و مقدار کمی از لثه قابل مشاهده است.یک لبخند ایده آل معمولاً بیش از 2 میلی متر از بافت لثه بالایی را نشان نمی دهد، در حالی که یک لبخند لثه ای ممکن است 3 میلی متر یا بیشتر از بافت لثه بالایی را نشان دهد.

لبخند لثه ای زمانی اتفاق می‌افتد که ماهیچه‌های لب بالایی لب‌ها را بیش از حد بالا می‌کشند، دندان‌ها کوتاه هستند، لثه‌ها بلندتر از حد طبیعی هستند یا لب بالایی نازک است. افراد مبتلا به لبخند لثه ای احساس می کنند که دندان هایشان کوچکتر از حد طبیعی است و نمی خواهند لبخند بزنند. لبخند لثه ای را می توان با تزریق بوتاکس، یک درمان غیر تهاجمی، بهبود بخشید. در این درمان سعی بر این است که جذاب ترین لبخند را به ارمغان بیاورد.

دلیل داشتن لبخند لثه ای چیست؟

بزرگ شدن بافت لثه، هایپرتروفی لثه نامیده می شود.این می تواند منجر به لبخند لثه ای شود. (رشد بیش از حد لثه یا بافت اضافی لثه نیز می تواند در اثر داروها ایجاد شود(

رشد بیش از حد فک بالا که فک اضافی نیز نامیده می شود، می تواند بافت لثه بیشتری را در معرض دید قرار دهد. (این حالت دارای زمینه ژنتیکی است(

لب‌های بالایی باریک که هنگام لبخند زدن لثه‌ها را بیشتر از حد معمول نشان می‌دهند.

اندازه و شکل دندان ها می تواند باعث آن شود. اگر دندان ها کوچک به نظر می رسند، هنگام لبخند زدن، بافت لثه بیشتری در معرض دید قرار می گیرد.

تاثیر بوتاکس در لبخند لثه ای:

لبخند لثه ای را به راحتی و به طور موثر با بوتاکس می توان درمان کرد. پیش از این درمان این لبخند از طریق جراحی شامل برداشتن قسمتی از لثه، تغییر موقعیت لب ها و بلند کردن دندان ها انجام می شد. برای انجام جراحی، بی حسی موضعی، بررسی های بستری در مورد میزان بهبودی و کنترل درد و رژیم غذایی خاص مورد نیاز است.

امروزه می توان بوتاکس را در کمتر از 10 دقیقه انجام داد. بوتاکس حاوی سم بوتولینوم نوع A است که وقتی تزریق می شود ماهیچه های لب بالایی را شل می کند و بالا آمدن لب فوقانی را در هنگام لبخند محدود می کند و لثه ها را پوشیده نگه می دارد.

دو یا چند تزریق بوتاکس در ناحیه بین بینی و لب بالایی برای اصلاح لبخند و ایجاد لبخندی جذاب و طبیعی تر تزریق می شود. لب بالایی که با بوتاکس شل شده، وقتی لبخند می زنند دیگر جمع نمی شود و مثل قبل بالا نمی آید.

توجه به این نکته مهم است که این درمان فقط باید توسط یک متخصص آموزش دیده انجام شود زیرا عضلات و اعصاب زیادی اطراف لب و دهان وجود دارد. برای رفع مشکل لبخند زدن باید بوتاکس در محل صحیح تزریق شود. مهمترین ویژگی این درمان غیر تهاجمی بودن و نتایج سریع آن است. این درمان بسیار موثر است و اثرات آن معمولاً 3-6 ماه باقی می ماند. بیماران می توانند بلافاصله پس از درمان به زندگی روزمره بازگردند. اثر کامل درمان دو هفته پس از تزریق ظاهر می شود.

لبخند لثه ای به چند واحد بوتاکس نیاز دارد؟

برای رفع این مشکل به یک یا دو واحد بوتاکس نیاز است. بوتاکس در ناحیه بین لب بالایی و بینی تزریق می شود تا به طور موقت ماهیچه هایی که در حین لبخند منقبض می شوند متوقف شود و به فرد اجازه می دهد بدون نشان دادن لثه لبخند بزند.

مزایای استفاده از بوتاکس برای لبخند لثه ای:

• تزریق بوتاکس نقاهت بسیار کم و نیاز به مراقبت کمی دارد.

• 2 تا 3 روز پس از تزریق بوتاکس، اصلاح فرم لبخند آشکار می شود.

• بوتاکس در مقایسه با جراحی و سایر گزینه های درمانی مقرون به صرفه است.

• نتایج آن بسیار طبیعی و سریع آشکار می شود.

فرآیند تزریق بوتاکس لبخند لثه ای:

• از شما خواسته می شود که روی تخت دراز بکشید و آنها تخت را با زاویه 60 درجه درست می کنند.متخصصان پوست از شما می خواهند تا جایی که ممکن است لبخند بزنید!

• متخصص پوست محل تزریق را تعیین می کند، نگران نباشید، در هر طرف فقط یک تزریق کوچک و بدون درد در داخل عضله کنار بینی انجام می‌شود.

• برای بی حس کردن محل تزریق از کیسه یخ استفاده می شود.

• ناحیه تزریق با الکل تمیز می شود.

• یک متخصص پوست دو تزریق بدون درد (و شما با خوشحالی لبخند می زنید) به عضلات کنار بینی شما می زند.

• محل تزریق با پنبه و الکل فشرده می شود.


جهت انجام بوتاکس لبخند لثه ای و همچنین اطلاع از قیمت بوتاکس لبخند لثه ای در کلینیک زیبایی یاس بندرعباس که یکی از بهترین و مجهزترین مرکز خدمات زیبایی در بندرعباس می باشد کافیست با ما در تماس باشید.

خدمات ما

Whatsapp