بوتاکس پیشانی

بوتاکس پیشانی


تزریق بوتاکس پیشانی:

بوتاکس پیشانی یکی از محبوب ترین روش های درمان چین و چروک پیشانی و دور چشم است. این درمان بسیار محبوب است زیرا سریع، آسان، موثر و ایمن است. اگر خطوط اضافی و عمیقی در ناحیه پیشانی، بین ابروها و اطراف چشم‌ها به دلیل افزایش سن یا شرایط نامناسب سبک زندگی مانند قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید دارید، بوتاکس می‌تواند یک درمان مفید برای شما باشد. یکی از مزایای بوتاکس موقتی بودن آن است. به این ترتیب اگر بخواهید نوع درمان را تغییر دهید و یا از تزریق بوتاکس پشیمان شوید، پس از 4 ماه صورت شما به حالت اولیه باز می گردد. در غیر این صورت می توانید با گسترش بوتاکس از شر چین و چروک صورت خود خلاص شوید. در این مقاله به طور کامل به بوتاکس پیشانی، فواید آن و مراقبت های قبل و بعد از تزریق می پردازیم.

اگرچه بوتاکس توسط FDA برای استفاده در پیشانی تایید شده است، اما برخی از پزشکان هنوز در مورد استفاده از آن احتیاط می کنند زیرا در حالی که بوتاکس پیشانی می تواند در صاف کردن چین و چروک ها موثر باشد، می تواند باعث شل شدن بیش از حد عضلانی شود که منجر به افتادگی پلک ها یا ناهموار شدن ابروها می شوند. بنابراین، دوز تزریق بوتاکس باید به دقت کنترل شود.

مدت اثر تزریق بوتاکس پیشانی چقدر است؟

به طور کلی فاصله بین هر جلسه تزریق بوتاکس پیشانی بین 3 تا 4 ماه است. با این حال، اثرات اولین درمان شما ممکن است زودتر از بین برود. به این ترتیب بعد از جلسه اول زودتر به درمان بعدی نیاز خواهید داشت. پس از آن، دوره های درمان طولانی تر خواهد شد. برخی از پزشکان پیشنهاد می کنند که قبل از قرار ملاقات بعدی خود تا 14 روز فرصت دهید تا اثرات تزریق بوتاکس را ببینید.

مراقبت‌های بعد از بوتاکس پیشانی:

پس از تزریق بوتاکس باید یکسری مراقبت‌ها را درنظر بگیرید. این نکات مراقبتی هم شامل مواردی است که باید انجام دهید و هم مواردی که باید از انجام آن‌ها اجتناب کنید. در این قسمت به بررسی کامل نکات مراقبت‌های بعد از بوتاکس پیشانی می‌پردازیم.

کارهایی که باید بعد از تزریق بوتاکس انجام داد:

بعد از درمان بوتاکس پیشانی، بهتر است این موارد را انجام دهید:

• بعد از بوتاکس می‌توانید به استفاده از روتین معمول مراقبت از پوست خود ادامه دهید.

• از آب ‌ولرم و یک پاک‌کننده ملایم برای شستشوی صورت خود به مدت 72 ساعت پس از درمان استفاده کنید و سپس صورت خود را به آرامی خشک کنید.

• ممکن است بعد از بوتاکس پوست شما خشک‌تر از حد معمول احساس شود. استفاده از سرم اسیدهیالورونیک به بازگشت سطح رطوبت پوست شما به حالت عادی کمک می‌کند.

• از آن‌جایی که فیشال شامل مالش و ماساژ صورت است، توصیه می‌کنیم درمان‌های حرفه‌ای صورت را حداقل ۲ هفته پس از بوتاکس به تعویق بیندازید.

نکات مراقبتی بعد از تزریق بوتاکس:

برای کمک به کاهش عوارض بوتاکس پیشانی، توصیه می شود پس از درمان بوتاکس از موارد زیر اجتناب کنید.

• از مصرف الکل و مسکن خودداری کنید.

• اگر بعد از بوتاکس به نوشیدن الکل فکر می کنید، بهتر است از آن اجتناب کنید. از داروهای مسکن نیز باید اجتناب شود. مشکل استفاده از مسکن ها یا نوشیدن الکل بعد از بوتاکس این است که هم خون را رقیق می کند و هم در نتیجه کبودی ناشی از بوتاکس را تشدید می کند. کبودی بعد از بوتاکس رایج است، اما مهم است که هر کاری که می توانید انجام دهید تا عوارض جانبی بوتاکس پیشانی را به حداقل برسانید.

• توصیه می شود حداقل تا 24 ساعت پس از درمان بوتاکس از شرکت در هر گونه ورزش و ورزش بدنی خودداری کنید. چند روز صبر کردن برای ورزش بعد از عمل بوتاکس پیشانی از صورت شما محافظت می کند.

• به منظور دستیابی به نتایج مطلوب و کاهش عوارض ناشی از تزریق بوتاکس، توصیه می شود حداقل تا 24 ساعت پس از درمان از آفتاب گرفتن یا قرار گرفتن در معرض گرمای شدید خودداری شود، زیرا گرما و نور خورشید بر عملکرد مواد بوتاکس تاثیر منفی می گذارد.

• از دست زدن به صورت یا ماساژ ناحیه تزریق شده خودداری کنید .لمس محل تزریق می تواند بر نتایج عمل شما تأثیر بگذارد.از آنجایی که بوتاکس روشی است که برای جلوگیری از افتادگی عضلات صورت شما را بی حس می کند، مهم است که آن را به حال خود رها کنید تا جادوی خود را اعمال کند. لمس صورت ممکن است بوتاکس را به سایر نواحی صورت منتقل کند و بر موفقیت درمان شما تأثیر بگذارد. توصیه می کنیم حداقل 24 ساعت پس از بوتاکس پیشانی صورت خود را لمس نکنید.

• همانطور که گفته شد، باید از وارد کردن هرگونه فشار به ناحیه تزریق خودداری کنید. به عنوان مثال، اگر از لوازم آرایشی استفاده می کنید، باید آنها را به آرامی روی محل تزریق بمالید. همچنین، پس از عمل بوتاکس پیشانی، از پوشیدن هر چیزی که ممکن است روی پیشانی شما فشار وارد کند، مانند کلاه یا هدبند خودداری کنید.


جهت انجام بوتاکس پیشانی و همچنین اطلاع از قیمت بوتاکس پیشانی در کلینیک زیبایی یاس بندرعباس که یکی از بهترین و مجهزترین مرکز خدمات زیبایی در بندرعباس می باشد کافیست با ما در تماس باشید.

خدمات ما

Whatsapp