تزریق مزو موی سر (مزوتراپی مو)

تزریق مزو موی سر (مزوتراپی مو)


مزوتراپی مو )تزریق مزو موی سر) چیست و چه کاربردی دارد؟

مزوتراپی درمانی است که چربی های اضافی بدن را بازیابی و حذف می کند و در طی آن ویتامین ها، مواد معدنی، عصاره های گیاهی و سایر مواد شیمیایی مورد نیاز پوست تزریق می شود. از آنجایی که هیچ جراحی یا برشی روی صورت یا بدن ایجاد نمی شود، مزوتراپی یک روش غیر تهاجمی در نظر گرفته می شود.

در گذشته مزوتراپی برای تسکین درد انجام می شد. اما امروزه کاربرد این روش درمانی فراتر رفته و بسیاری از درمان های زیبایی را می توان از این طریق انجام داد. از جمله کاربردهای مزوتراپی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• درمان ریزش مو و تقویت رشد بیشتر مو

• درمان سلولیت و سفت کردن پوست در ناحیه باسن و ران

• جوانسازی پوست و آبرسانی فوری

• از بین بردن چربی های اضافی بدن و کاهش وزن

• لک ها را از بین می برد و پوست کدر را روشن می کند

مزوتراپی یک روش مدرن است که شامل تزریق مستقیم دارو به پوست سر است. این تکنیک بر عملکرد اپیدرم، بافت همبند پوست، گردش خون و سیستم‌های عصبی حسی و ایمنی تأثیر می‌گذارد و آن را بهبود می‌بخشد. این درمان به طور تجربی برای درمان اشکال مختلف ریزش مو ثابت شده است.با این حال، شواهد علمی کمی وجود دارد که این روش ریزش مو را متوقف می کند.

ایده اصلی مزوتراپی مو، بازسازی و تقویت سلول های پوست و فولیکول های مو و تحریک رشد مو با تامین مواد مغذی است. مواردی که باعث رشد موهای جدید می شوند عبارتند از:

• بیوتین

• دوتاستراید

• فیناستراید

• ماینوکسیدیل

• سیلیسیم آلی

• ویتامین ها

• PRP

مواد مورد استفاده در مزوتراپی سر را می توان به دو دسته تقسیم کرد: مواد اولیه تایید شده توسط FDA و مواد کمکی که شرایط موجود را بهبود می بخشند. لزوم وجود این مواد در مزوتراپی مو توسط FDA تایید شده است اما هیچ فرمول استانداردی برای ترکیب آنها وجود ندارد. در واقع میزان ویتامین ها، آنزیم ها، هورمون ها، داروها، عصاره های طبیعی گیاهی و ... در این تزریق ها به تمرین و تجربه پزشک بستگی دارد.

انواع مزوتراپی مو (تزریق مزو موی سر) عبارتند از:

مزوتراپی تقویت مو:

مزوتراپی مو ویتامین های مورد نیاز برای رشد و تقویت مو را تامین می کند و جریان خون را در ناحیه پوست بهبود می بخشد. محلول مزوتراپی تزریق شده به پوست سر حاوی ترکیبی از مواد شیمیایی خاص، ویتامین ها، آنزیم های رایج و اسیدهای آمینه است که می توان آن را با نیازهای بیمار تنظیم کرد.مزوتراپی پوست سر با بازیابی تدریجی هورمون ها و تقویت مو به رشد تارهای سالم مو کمک می کند.

میزان موفقیت مزوتراپی مو حدود 90-92 درصد است. زیرا مزوتراپی باعث گردش خون فعال در ناحیه سر می شود که باعث رشد سریعتر فولیکول های مو می شود.

مزوتراپی (تزریق مزو موی سر) جهت جلوگیری از ریزش مو:

مواد مغذی موجود در مزوتراپی پوست سر نیز می تواند در درمان ریزش مو موثر باشد. در واقع مزوتراپی مو نه تنها از ریزش مو جلوگیری می کند، بلکه رشد فولیکول های مو را نیز تحریک می کند و باعث رشد موهای جدید روی سر می شود. زیرا مواد تزریق شده می توانند سلول های پوست را بازسازی کرده و فولیکول های مو را تقویت کنند.

مزوتراپی برای درمان آلوپسی:

آلوپسی آندروژنتیک، شایع ترین نوع ریزش مو، در حال حاضر برای درمان با ماینوکسیدیل موضعی و فیناستراید خوراکی تایید شده است. این مطالعه در سال 2019 برای مشاهده اثرات مزوتراپی مو برای ریزش مو انجام شد و نتایج در مقاله ای در وب سایت Wiley Online Library منتشر شد. در این مطالعه، مخلوطی حاوی ماینوکسیدیل و فیناستراید به همراه بیوتین و بی پانتنول هر دو هفته یکبار به پوست سر بیماران تزریق شد.در طول درمان 10 و 20، متخصصان متوجه بهبود قابل توجهی در تراکم و ضخامت موهای بیمار شدند. بنابراین مزوتراپی برای مو موثر به نظر می رسد و این روش بدون هیچ عارضه خطرناکی ریزش مو را درمان کرده است.

مزوتراپی به عنوان ترمیم مو پس از کاشت:

موهای کاشته شده دو هفته بعد از کاشت شروع به ریزش می کنند و حدود دو ماه بعد موهای جدید شروع به رشد می کنند. گردش خون در پوست سر به مواد مغذی اجازه می دهد تا به فولیکول های مو برسند و رشد آنها را تحریک کنند. به طور طبیعی، گردش خون بهبود یافته باعث می شود فولیکول های بیشتری رشد موثرتری داشته باشند. مزوتراپی مو با بهبود گردش خون در پوست سر و رساندن مواد مغذی به فولیکول های مو برای افزایش رشد آنها عمل می کند. به همین دلیل مزوتراپی مو پس از کاشت به عنوان یک روش ترمیم می تواند نتایج قابل توجهی را به همراه داشته باشد.

مراحل درمان مزوتراپی چگونه انجام می شود؟

برای انجام مزوتراپی ابتدا باید خود را آماده کنید. برای انجام این کار، قبل از جراحی با پزشک خود مشورت کنید و در مورد انتظارات خود در مورد این روش صحبت کنید. یک هفته قبل از جراحی از مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند آسپرین خودداری کنید.زیرا این داروها می توانند خطر خونریزی و کبودی را در حین مزوتراپی مو افزایش دهند.

در طول درمان، پزشک ممکن است از یک بی حس کننده موضعی استفاده کند یا پوست سر را برای تسکین درد تزریق کند. به این ترتیب در حین انجام تزریق مزوتراپی هیچ دردی احساس نخواهید کرد. سپس پزشک با استفاده از سوزن های کوتاه مخصوص، مواد لازم را به پوست سر شما تزریق می کند. تزریق را می توان پشت سر هم توسط دستگاه مکانیکی مخصوص انجام داد.

تزریق در عمق 1 تا 4 میلی متری در پوست با توجه به نظر پزشک و شرایط درمان انجام می شود. با هر تزریق، فقط یک قطره کوچک از محلول را در لایه میانی پوست قرار دهید. کل فرآیند تزریق ممکن است نیم ساعت طول بکشد.

برای رسیدن به نتیجه به چند جلسه مزوتراپی مو (تزریق مزو موی سر) نیاز است؟

ممکن است برای دستیابی به نتایج دلخواه به چندین روش مزوتراپی مو نیاز داشته باشید. تعداد جلسات توسط پزشک بر اساس وضعیت شما و پاسخ پوست شما به درمان تعیین می شود. به طور کلی بین 8 تا 15 جلسه مزوتراپی برای مو مورد نیاز است.

فاصله بین دوره های درمان کاملاً به تشخیص پزشک است.اغلب اوقات مزوتراپی اولیه مو هفته ای یکبار انجام می شود. به طور معمول، پس از 4 دوره، فاصله بین درمان افزایش می یابد و دوره ها ممکن است در فواصل دو هفته ای و پس از مدتی، ماهانه داده شوند.

مراقبت های بعد از مزوتراپی مو (تزریق مزو موی سر):

برای کاهش عوارض ناشی از مزوتراپی مو، بهتر است بعد از جراحی به خوبی مراقبت شود. از جمله این مراقبت ها می توان به نکات زیر اشاره کرد:

• از کمپرس سرد برای کاهش تورم، درد و سوزش استفاده کنید.

• حداقل تا 4 ساعت پس از درمان موهای خود را نشویید یا دوش نگیرید.

• برای تسکین کبودی و بهبود عوارض جانبی از داروهای تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.

• تا 24 ساعت پس از مزوتراپی مو از مصرف داروهای ضد التهابی مانند آسپرین یا ویتامین E خودداری کنید.

• می توانید درد را با مسکن های بدون نسخه مانند استامینوفن تسکین دهید.

• تا 48 ساعت پس از درمان از وان آب گرم، سونا، جکوزی و ماساژ خودداری کنید.

• تا دو هفته بعد از مزوتراپی مو از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.

• تا دو روز پس از درمان از فعالیت های شدید و ورزش هایی که باعث تعریق می شود خودداری کنید.در روز اول مقدار زیادی مایعات و آب بنوشید.


جهت انجام مزوتراپی مو (تزریق مزو موی سر) و همچنین اطلاع از قیمت مزوتراپی مو (تزریق مزو موی سر) در کلینیک زیبایی یاس بندرعباس که یکی از بهترین و مجهزترین مرکز خدمات زیبایی در بندرعباس می باشد کافیست با ما در تماس باشید.

خدمات ما

Whatsapp