تزریق چربی دست

تزریق چربی دست


تزریق چربی صورت چیست و چگونه انجام می شود؟

تزریق چربی یکی از بهترین روش های جوانسازی پوست برای از بین بردن چین و چروک های بسیار عمیق یا رفع افتادگی های شدید مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش به جای استفاده از ژل، فیلر یا هر نوع ماده خارجی، از چربی خود بدن برای جوانسازی پوست استفاده می شود.

در نتیجه، افراد به طور کلی از آلرژی رها شده و نتایج کاملا طبیعی دریافت می کنند. این چربی معمولاً از شکم، پهلوها و ران ها گرفته می شود و با روش هایی مانند لیپوساکشن و لیپوساکشن استخراج می شود.

چربی هایی که از بدن خارج می شوند، آنها را نمی توان مستقیماً به دست یا صورت تزریق کرد. در عوض، با استفاده از یک دستگاه خاص از تجهیزات به نام سانتریفیوژ باید فرآوری شوند. به این معنی که خون، آب و هر نوع ناخالصی از آنها جدا شده و به سلول هایی تبدیل می شوند که با استفاده از یک سوزن بسیار باریک (کانولا) به راحتی می توان آنها را تزریق کرد. این کار می تواند حجم نواحی مختلف را فراهم کند، چین و چروک ها را از بین ببرد و چربی های از دست رفته در نواحی خاص را جبران کند.

چرا پوست دست به تزریق چربی نیاز دارد؟

با گذشت زمان، پوست دست ها به دلیل افزایش سن چربی از دست می دهد و نازک می شود.این امر استخوان های نازک پشت دست را آشکار می کند و زیبایی این قسمت را تحت تاثیر قرار می دهد. از سوی دیگر، نازک شدن پوست منجر به ایجاد یک سری لکه‌ها روی دست‌ها می‌شود که رگ‌های خونی کاملاً قابل مشاهده هستند. دست‌ها دائماً در معرض دید قرار می‌گیرند و تازگی و نرمی آن‌ها می‌تواند تأثیر زیادی بر اعتماد به نفس شما داشته باشد. به همین دلیل افراد روش تزریق چربی را برای بهبود ظاهر دست ها و از بین بردن این وضعیت استخوانی و لک های روی پوست امتحان می کنند.

تزریق چربی به دست چگونه انجام می شود؟

مراحل کلی تزریق چربی به دست و روش استفاده شده برای این کار با روش انجام چربی صورت یا سایر اعضای بدن تفاوت چندانی ندارد. بنابراین می توان گفت که مراحل تقریبی تزریق چربی به پوست به شرح زیر است:

برداشت چربی از بدن:

با کمک شما، پزشک ناحیه ای را برای استخراج چربی انتخاب می کند و آن را بی حس می کند. سپس یک برش کوچک در آنجا ایجاد می کند، از روش استریل استفاده می کند و با استفاده از یک مکنده، چربی را بیرون می کشد.

فرآوری چربی:

پس از خروج چربی از بدن، چربی باید فرآوری شود. برای انجام این کار، چربی استخراج شده را در سانتریفیوژ قرار می دهند تا تمام ناخالصی ها از آن خارج شود. بسته به اینکه از روش نانوفت برای تزریق چربی یا میکروفت استفاده شود، اندازه سلول نهایی متفاوت خواهد بود. زیرا میزان چربی مورد نیاز برای ترمیم پوست دست ها چندان زیاد نیست. برای بهبود این امر می توانید از روش نانوفت نیز استفاده کنید.

تزریق چربی ها:

در نهایت، زمانی که سلول های چربی قابل تزریق می شوند، از یک سوزن بسیار ظریف برای تزریق استفاده می شود. باید بدانید که در همه مراحل برداشت و تزریق چربی از بی حس کننده های موضعی استفاده می شود.

بنابراین، در هیچ مرحله ای از فرآیند درد احساس نخواهید کرد. چربی را به طور مساوی در دستان مراجعه کننده پخش می شود. تزریق ممکن است در چندین نواحی انجام شود یا پزشک ممکن است از ماساژ مخصوص برای کمک به توزیع بهتر چربی تزریق شده استفاده کند. همچنین، در صورت نیاز، ممکن است از کیسه های سرد یا یخ برای کاهش درد ناشی از اثرات بی حسی و ورم استفاده شود.

چه کسانی می توانند تزریق چربی دست را انجام دهد؟

هیچ محدودیتی برای تزریق چربی به دست وجود ندارد و اکثر افراد بین 30 تا 65 سال سن دارند.آنها می توانند از این طریق دست های خود را جوان کنند. حتی افراد مسن نیز بسته به تشخیص پزشک می توانند تزریق چربی را امتحان کنند تا دست های خود را زیباتر کنند.

مناسب‌ترین کاندیدای تزریق چربی به دست کسی است که ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

• به زیبایی و شکل ظاهری دست‌های خود اهمیت داده و انتظارات واقع‌بینانه‌ای از این روش داشته باشد.

• دستان لاغری داشته باشد که در آن‌ها فضای خالی میان انگشتان مشخص است.

• رگ های خونی دست باید به وضوح قابل مشاهده باشند و استخوان ها حالت برجسته داشته باشند.

• ضایعات پوستی مانند اسکار، بریدگی، سوختگی یا فرورفتگی در پشت دست خود دارند.

• آنها به دلیل افزایش سن، نازک شدن پوست یا اثرات نور خورشید، رنگدانه های قهوه ای یا کک و مک روی دست های خود داشته باشند.

• پوست دست آنها خشک باشد و حالت زیبایی خود را از دست داده باشد.

مزایای تزریق چربی به پشت دست:

همانطور که می گوییم چون در این روش از هیچ ماده خارجی یا مصنوعی برای تزریق استفاده نمی شود و چربی از بدن خود فرد گرفته می شود. واکنش های آلرژیک معمولا برای افراد اتفاق نمی افتد.از طرفی می توانید سال ها از نتایج یک تزریق چربی بهره مند شوید و تا سال های بعد نیازی به تمدید یا تکرار کار نخواهید داشت. تزریق چربی می تواند نتایج کاملا طبیعی به شما بدهد. آنچه در اینجا مهم است این است که هیچ محدودیتی برای انجام همزمان با تزریق چربی روی صورت یا سایر قسمت های بدن وجود ندارد.

مراقبت های قبل از تزریق چربی به دست:

اگر می خواهید نتایج تزریق چربی برای شما ماندگاری بیشتری داشته باشد و با این روش می توانید نتایج بهتری بگیرید. بهتر است این مراقبت ها را جدی بگیرید:

• حداقل 2 هفته قبل از تزریق از داروهای ضد التهاب، ضد انعقادها، ویتامین E، آسپرین و ایبوپروفن خودداری کنید. اگر مجبور به مصرف این داروها هستید، با پزشک خود مشورت کنید.

• حداقل به مدت یک هفته از کشیدن سیگار یا قلیان یا هر نوع تنباکو خودداری کنید.

• بهتر است یک هفته یا بیشتر قبل از انتقال چربی از نوشیدنی های الکلی خودداری کنید.

• حتما آزمایشاتی را که برای شما تجویز شده است انجام دهید.

مراقبت های بعد از تزریق چربی دست:

• هرگز دستان خود را فشار ندهید. بهتر است تا یک هفته یا بیشتر از تماس با افراد دیگر خودداری کنید. زیرا ممکن است فشارهای غیر ضروری روی دست ها وارد شود.

• برای تسکین درد و ورم ناشی از تزریق چربی، سه روز اول از کمپرس سرد و سه روز بعد از کمپرس گرم استفاده کنید.

• حداقل به مدت یک هفته از مکان های بسیار گرم مانند سونا و جکوزی خودداری کنید.

• بهتر است از کاشت ناخن و فعالیت های مشابه تا زمانی که نتایج پایدار هستند خودداری کنید. به دلیل نور UV تجهیزات مورد استفاده برای این کارها، ممکن است بر چربی تزریق شده تأثیر بگذارد.

• حداقل یک هفته دستان خود را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید.

• از دستکش های تنگ یا لباس هایی با آستین های تنگ استفاده نکنید.

• بلند کردن اجسام سنگین یا انجام ورزش هایی مانند والیبال، بسکتبال یا هر ورزش که به دست ها فشار می آورد؛ اجتناب کنید.

• تا حداقل دو روز از رفتن حمام خودداری کنید و پس از آن به مدت یک هفته دستان خود را با آب ولرم بشویید.

• دست های خود را با حوله یا پارچه خشک نکنید، بلکه آنها را با دستمال کاغذی تمیز و بدون فشار خشک کنید.

• داروهایی که پزشک برای شما تجویز می کند، مرتب و در زمان مشخص شده مصرف کنید.


جهت انجام تزریق چربی دست و همچنین اطلاع از قیمت تزریق چربی دست در کلینیک زیبایی یاس بندرعباس که یکی از بهترین و مجهزترین مرکز خدمات زیبایی در بندرعباس می باشد کافیست با ما در تماس باشید.

خدمات ما

Whatsapp