تزریق چربی صورت

تزریق چربی صورت


تزریق چربی صورت:

با افزایش سن، چین و چروک ها به تدریج در قسمت های مختلف بدن ظاهر می شوند، به خصوص صورت که زودتر پیر می شود. برای رفع این چین و چروک ها می توان از تزریق چربی استفاده کرد که این چین و چروک ها را از بین می برد و پوست را جوان می کند.

تزریق چربی بسیار طبیعی است و نسبت به روش های دیگر عمر بیشتری دارد. تزریق چربی این است که چربی را از قسمتی که چربی بیشتری دارد گرفته می شود و سپس با سرنگ نازک به چین و چروک صورت تزریق می شود که در نهایت باعث زیباتر و جوانتر شدن افراد می شود.

اگر شما هم صورت لاغری دارید یا مشکل چربی سوزی روی صورت دارید، می توانید از جراحی تزریق چربی روی صورت برای بازگرداندن زیبایی استفاده کنید.

نحوه انجام تزریق چربی به صورت:

تزریق چربی از شکم تا صورت توسط پزشکان در کلیه کلینیک های زیبایی انجام می شود. فرآیند انجام این کار معمولاً شامل سه مرحله حساس و مهم است.

استخراج چربی از قسمت های مختلف بدن:

ابتدا در مورد ناحیه ای که چربی در آن استخراج می شود تصمیم گرفته می شود.آنها معمولاً از مناطقی از بدن استفاده می کنند که چربی اضافی در آن انباشته شده است. یکی از رایج ترین گزینه ها برای از بین بردن چربی شکم، صورت است. به علاوه، می‌توانید از چربی‌های سایر قسمت‌های بدنتان مانند ران و باسن استفاده کنید. ناحیه مورد نظر بدن را بی حس می کنند و سپس مقدار مورد نظر چربی از طریق مکنده های مخصوص خارج می شود.

آماده سازی چربی استخراج شده:

پس از استخراج مقدار مورد نظر چربی، نوبت به آماده سازی تزریق می رسد. در این مرحله چربی را در ظروف مخصوصی ریخته و برای تصفیه در سانتریفیوژ قرار می دهند تا عملیات خالص سازی انجام گیرد.

تزریق چربی به ناحیه مورد نظر:

مرحله سوم و آخر کار تزریق چربی، ریختن چربی تصفیه شده در سرنگ های مخصوص است. سپس پزشکان از مهارت‌ها و تجربیات خود برای تزریق آن‌ها به قسمت‌هایی از صورت که بی‌حس و استریل شده‌اند، استفاده می‌کنند. در نتیجه مراجعه کننده بلافاصله به ظاهر دلخواه خود می رسد.

مزایای تزریق چربی صورت:

مزایای فراوان تزریق چربی این روش را به محبوب ترین روش در بین سایر روش های زیباسازی و جوانسازی در سراسر جهان تبدیل کرده است. این عمل زیبایی اثرات مثبت زیادی دارد که می تواند تغییرات مطلوب و مورد انتظاری را در ظاهر شما ایجاد کند:

• دوره نقاهت کوتاه مدت

• ماندگاری طولانی مدت

• جوان سازی پوست

• عدم استفاده از مواد شیمیایی

• تطبیق پذیری گرافت های چربی

• تشکیل کلاژن پس از تزریق

عوامل موثر بر دوام تزریق چربی صورت:

اولین عاملی که برای ماندگاری چربی صورت بسیار تعیین کننده است، مهارت پزشک در انجام عمل است.اگر پزشک از نیاز پوست به تزریق چربی بسیار آگاه باشد و روش تزریق سوزن را به درستی انجام دهد، می توانید مطمئن باشید که چربی ماندگاری بسیار طولانی خواهد داشت.

دومین عامل موثر در ماندگاری ژل، خود شخص است. اگر افراد تمام توصیه های پزشک را رعایت کنند و مراقبت های لازم را انجام دهند، نتایج طولانی مدت چربی را افزایش می دهند. همچنین، برای حفظ سلامت و ماندگاری نتایج جراحی خود، نباید ارتباط با پزشک خود را قطع کنید. بهتر است حداقل یک بار در ماه به پزشک مراجعه کنید تا او را از وضعیت خود مطلع کنید. پس از معاینه و آزمایشات لازم، پزشک ممکن است تصمیم جدیدی را به شما اعلام کند.

یکی از عواملی که تزریق چربی را به بادوام ترین فیلر تبدیل می کند، ساختار و نوع چربی است. ساختار چربی در هر فردی متفاوت است. در طی تزریق چربی از چربی بدن خود بیمار استفاده می شود. نتایج موفقیت آمیز و طولانی مدت به دست آمده از تزریق چربی به دلیل همین سازگاری چربی‌ها است و ساختار چربی‌های بدن بیمار کاملاً مشابه است و فقط در نوع محل قرارگیری با یکدیگر متفاوت هستند.

تکنیک تزریق چربی بر روی پوست مراجعه کننده می تواند باعث زنده ماندن 90 درصد چربی در محل تزریق و در نهایت از طریق تزریق سلول های چربی زنده و ادامه فعالیت آنها در اندام جدید و در نتیجه ماندگاری تزریق چربی در محل تزریق چربی شود.

عدم آلرژی و حساسیت بدن به تزریق چربی یکی دیگر از عوامل تاثیرات طولانی مدت تزریق چربی است. توانایی تزریق چربی می تواند نقش مهمی در ماندگاری تزریق چربی داشته باشد.

توجه مراجعه کننده به نکات بهداشتی و سایر دستورات پزشکی نیز می تواند نقش مهمی در تداوم تزریق چربی داشته باشد. بیمار نباید به محل تزریق فشار وارد کند. در واقع بعد از تزریق چربی، فرد باید دوره جدیدی از زندگی را آغاز کند که در آن مراقبت بیشتری از بدن خود داشته باشد و از طریق یک رژیم غذایی سالم اثرات تزریقات را حفظ کند.

نوع رژیم غذایی مراجعه کننده نیز نقش مهمی در تداوم تزریق چربی ایفا می کند که رژیم های سخت و کاهش وزن تاثیر منفی بر روند جذب چربی دارد. در بیمارانی که پس از تزریق چربی از یک رژیم غذایی متعادل و سالم پیروی می کنند، مقداری از چربی تزریق شده برای همیشه زیر پوست باقی می ماند.

مزایای تزریق چربی عبارتند از:

• چربی 100% طبیعی از بدن انسان گرفته شده بنابراین امکان واکنش آلرژیک و رد پیوند وجود ندارد.

• بیشتر افراد به اندازه کافی چربی در بدن خود دارند تا در صورت نیاز تزریق کنند.

• تقریباً در هر قسمت از بدن می توان از چربی زیر جلدی برای این منظور استفاده کرد، اما پهلوها، ران ها، کنار زانوها و نواحی زیر شکم معمولاً چربی مقاوم تری دارند.

• ماندگاری آن نسبت به بسیاری از فیلرهای قابل جذب مانند فیلرهای اسید هیالورونیک که در ژل های تزریقی لب استفاده می شود، بیشتر است.

• عوارض کمتر، هزینه معقول، می توان به تعداد دفعات مورد نیاز تکرار کرد.

• پس از تزریق، چربی خونرسانی می شود و مانند پیوند پوست با بدن ترکیب می شود. در واقع چربی تزریق شده به بخشی از بدن تبدیل می شود. بنابراین نمی تواند حرکت کند یا زیر پوست حرکت کند.

• قابلیت بازسازی و نگهداری در یخچال به مدت 6 ماه برای تزریقات بعدی.

• سلول های بنیادی موجود در چربی می توانند فاکتورهای رشد را برای بهبود موثر و افزایش کیفیت بافت تولید کنند.

• زمان نقاهت کوتاه

مراقبت های بعد از تزریق چربی:

• وجود تورم و درد در محل تزریق چربی طبیعی است.

• کبودی ها معمولا در زیر چشم ها قرار دارند و در عرض چند روز تا دو هفته از بین می روند.

• برای جلوگیری از حرکت چربی تزریق شده بهتر است تا چند روز به محل مورد نظر دست نزنید.

• اگر تزریق روی صورت باشد باید سر را کمی بالاتر از بدن چند روز استراحت دهیم تا ورم صورت نگیرد.

• هنگام کار سر خود را خم نکنید.

• معمولاً ورزش های شدید باید به مدت یک هفته قطع شود. برای جلوگیری از عفونت چند روز آنتی بیوتیک مصرف کنید.


جهت انجام تزریق چربی صورت و همچنین اطلاع از قیمت تزریق چربی صورت در کلینیک زیبایی یاس بندرعباس که یکی از بهترین و مجهزترین مرکز خدمات زیبایی در بندرعباس می باشد کافیست با ما در تماس باشید.

خدمات ما

Whatsapp