فیلر لب

فیلر لب


راهنمای کامل تزریق فیلر لب:

لب ها یکی از مهم ترین اجزای صورت هستند که تاثیر زیادی در زیبایی افراد دارند. بسیاری از افراد به دلایل مختلف خواهان ظاهری زیباتر از لب های خود هستند. پس از گذشت زمان، لب ها فرم شاداب خود را از دست می دهند و ممکن است نازک تر یا افتاده شوند. همچنین برخی از افراد در بدو تولد لب های نازکی دارند یا برخی دیگر لب های بزرگ تری را ترجیح می دهند.

امروزه لب های برجسته و درشت معیار زیبایی محسوب می شود که در نتیجه افراد زیادی ترغیب به تغییر فرم لب های خود می شوند. یکی از محبوب ترین راه ها برای تغییر فرم لب ها تزریق فیلر است. در این مقاله می خواهیم به تزریق فیلر لب بپردازیم پس با کلینیک یاس همراه باشید.

فیلر لب چیست؟

فیلر لب ماده ای است که با تزریق حجم لب ها را افزایش می دهد و ظاهری برجسته به لب ها می بخشد. همچنین شکل آنها را اصلاح می کند. انواع مختلفی از مواد برای تزریق فیلر استفاده می شود، اما محبوب ترین آنها اسید هیالورونیک است.

یکی از دلایل محبوبیت این ماده این است که اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است و به حالت طبیعی در بدن یافت می شود.در نتیجه خطر واکنش های آلرژیک کاهش می یابد و عوارض جانبی کاهش می یابد.

این اسید آب دوست یا هیدروفیل است و در نتیجه آب را به سمت بافت ها جذب می کند. این منجر به افزایش حجم بافت هایی می شود که این اسید به آنها تزریق می شود. از مواد دیگری مانند چربی نیز برای تزریق استفاده می شود، اما در حال حاضر استفاده از آنها کمتر است زیرا عوارض جانبی بیشتری دارند و نتایج ظاهری آنها به خوبی فیلرها نیست.

روش تزریق فیلر در نتیجه نهایی بسیار موثر است و به همین دلیل نتیجه نهایی کار پزشکان مختلف بسیار متفاوت است. به عنوان مثال، فیلرها را می توان به قسمت های مختلف لب تزریق کرد. اگر فیلر مستقیماً به لب تزریق شود، لب‌ها پرتر و متراکم‌تر به نظر می‌رسند و اگر به لبه‌های لب تزریق شود، باعث لب‌ها لب ها می شود.

برندهای مختلفی از اسید هیالورونیک فیلر لب در بازار وجود دارد که هر کدام ویژگی های متفاوتی از جمله ماندگاری متفاوت دارند اما در کل عملکرد آنها یکسان است.

مزایای فیلر لب:

استفاده از فیلر لب نسبت به سایر روش ها از جمله چربی و کلاژن مزایای زیادتری دارد. مهمترین نکته این است که پزشک بر میزان تزریق اسید هیالورونیک کنترل بیشتری داشته باشد که در نتیجه تزریق دقت تر خواهد بود.همچنین تزریق فیلر را می توان در چند مرحله انجام داد تا بهترین نتیجه را به دست آورد. عوارض ظاهری فیلرها به راحتی قابل رفع است.

در صورت وجود برآمدگی یا بی نظمی، این برجستگی ها به مرور با حرکات لب از بین می روند. همچنین ماندگاری فیلر لب کوتاه مدت است و در صورت عدم رضایت مشتری از ظاهر لب ها پس از چند ماه لب ها به حالت اولیه خود باز می گردند. پس از تزریق اولیه می توانید ظاهر لب ها را بررسی کرده و با پزشک خود مشورت کنید تا در صورت لزوم اصلاحات جزئی روی لب ها انجام دهد.

کبودی و تورم با تزریق فیلر قابل مشاهده است اما در مقایسه با روش های دیگر بسیار کمتر است و در زمان کمتری بهبود می یابد. روی صورت و لب ها هیچ جای زخمی باقی نمی گذارد و پس از چند دقیقه فرد می تواند به فعالیت های روزانه خود ادامه دهد و نیازی به دوره نقاهت ندارد.

همانطور که گفتیم اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن وجود دارد، بنابراین احتمال واکنش های آلرژیک بسیار کم است. البته بهتر است برای احتیاط آزمایش آلرژی برای لیدوکائین یا داروی بیهوشی انجام شود.

چه کسانی می توانند از فیلر استفاده کنند؟

استفاده از فیلر لب یک تصمیم شخصی است.افرادی که لب های باریک و حجم کمتری دارند می توانند با انجام فیلر لب اعتماد به نفس بیشتری کسب کنند. افرادی که شرایط زیر را دارند می توانند فیلر لب تزریق کنند:

• سلامت جسمانی خوبی داشته باشید.

• انتظارات واقع بینانه داشته باشید.

• عفونت فعال دهان از جمله زخم دهان یا تبخال ندارید.

بسیاری از افرادی که از فیلرهای لب استفاده می کنند می خواهند حجم لب های خود را افزایش دهند. ممکن است به دلایل زیادی بخواهید اندازه لب های خود را افزایش دهید، از جمله:

بازگرداندن اندازه قبلی لب با بالا رفتن سن: لب‌ها بر اثر بالا رفتن سن کوچک‌تر یا نازک‌تر می‌شوند، فیلترم (شیار بین لب بالایی و سپتوم) بلندتر و صاف‌تر می‌شود و فاصله بین گوشه‌های دهان (فضای بین لب‌ها)ممکن است افزایش یابد.

اصلاح فرم لب ها: زمانی معمول است که لب های شما اندازه یا شکل های متفاوتی داشته باشند (نامتقارن باشند).

صاف کردن چین و چروک ها: زمانی که لبخند می زنید یا می خندید، گاهی اوقات چین و چروک در کناره های دهان شما ایجاد می شود.

افزایش اعتماد به نفس: فیلرهای لب می توانند به بهبود عزت نفس و به شکل صورت شما کمک کنند.

کاربرد فیلر لب چیست؟

فیلر های لب باعث افزایش حجم لب ها می شوند. روند پیری را متوقف نمی کند، اما ممکن است در به تاخیر انداختن نیاز به جراحی های تهاجمی بزرگ کردن لب، مانند کاشت لب یا لیفت لب، موثر باشد. آنها همچنین می توانند به شما در دستیابی به ظاهر دلخواه کمک کنند که اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد.

با گذشت زمان، ممکن است حجم لب های خود را از دست بدهید که ممکن است نتیجه موارد زیر باشد:

• ژنتیک

• سیگار کشیدن

• آسیب خورشید

نکات مراقبت پس از فیلر لب چیست؟

• برای کاهش التهاب، درد و تورم تا 10 دقیقه از کیسه یخ استفاده کنید.

• حداقل به مدت 24 ساعت از استفاده از رژ لب، بالم لب یا هر محصول دیگری روی لب خودداری کنید.

• از دست زدن یا لمس لب های خود از جمله بوسیدن و نوشیدن با نی خودداری کنید.

• هنگام مسواک زدن از لب های خود مراقبت کنید.

• مقدار زیادی آب بنوشید.

• حداقل به مدت 24 ساعت از ورزش خودداری کنید.


جهت انجام فیلر لب و همچنین اطلاع از قیمت فیلر لب در کلینیک زیبایی یاس بندرعباس که یکی از بهترین و مجهزترین مرکز خدمات زیبایی در بندرعباس می باشد کافیست با ما در تماس باشید.

خدمات ما

Whatsapp