لیزر جوانساز

لیزر جوانساز


جوانسازی پوست با لیزر:

پوست همراه همیشگی ما در طول زندگی است. داشتن پوستی شفاف و عاری از لک و آکنه یکی از جذابیت ها و خواسته های همیشگی ماست. علائم افتادگی پوست و ظاهر شدن چین و چروک و لک روی پوست می تواند با افزایش سن و تغییر در بافت پوست ظاهر شود.

برای مقابله با این تغییرات و جوانسازی پوست روش هایی مانند جوانسازی پوست با استفاده از هایفو تراپی یا جوانسازی صورت با استفاده از بوتاکس وجود دارد. جوانسازی پوست با لیزر یکی از بهترین راه ها برای بازگرداندن زیبایی و شادابی پوست است. جوانسازی پوست با لیزر، آکنه و لک ها را از بین می برد و با ایجاد بافت جدید پوست، پوست را جوان می کند.

کاربردهای لیزر جوانسازی پوست چیست؟

• از بین بردن لکه های کبدی

• جوان سازی پوست های مسن

• کاهش چین و چروک پوست

• از بین بردن جای زخم یا اسکارهای پوستی

• بهبود وضعیت پوست آسیب دیده از نور خورشید

• لایه برداری پوست و جوانسازی پوست

• از بین بردن جای جوش ها و زخم های آبله مرغان

مراقبت های بعد از لیزر جوانسازی پوست:

جوانسازی پوست با لیزر یک عمل زیبایی کم تهاجمی است که نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد.این عمل به صورت سرپایی در کلینیک های معتبر توسط پزشک متخصص یا متخصص زیبایی انجام می شود. ابتدا مناطقی را که نیاز به جوانسازی دارند مشخص می شود. این جوانسازی ممکن است شامل از بین بردن چین و چروک، از بین بردن آکنه، از بین بردن لکه ها، یا از بین بردن جای زخم یا آکنه باشد.

بسته به نوع جوانسازی پوست و اندازه ناحیه مورد نظر، جلسات لیزر 15 تا 45 دقیقه طول می کشد. ممکن است فقط به یک جلسه لیزر نیاز داشته باشید یا ممکن است تا 5 جلسه تکرار داشته باشید. هر چه ناحیه مورد نظر بزرگتر باشد یا مشکل پوستی عمیق تر باشد، به جلسات بیشتری نیاز خواهید داشت.

قبل از لیزر یک بی حس کننده موضعی به صورت تزریق یا کرم موضعی داده می شود. از آنجایی که جوانسازی پوست با لیزر یک روش ملایم است، هیچ درد یا ناراحتی را تجربه نخواهید کرد. ممکن است فقط گرمای ملایمی را روی پوست خود احساس کنید.

پس از انجام لیزر، ناحیه تحت درمان با پانسمان به مدت 24 ساعت پوشانده می شود. در این 24 ساعت نیاز است که پانسمان حدود 4 تا 5 بار باز شود و پماد مخصوصی که توسط پزشک تجویز می شود با دست های استریل و یا با استفاده از گاز استریل روی نواحی مورد نظر مالیده شود.این پماد از عفونت در ناحیه تحت درمان جلوگیری می کند.

معمولا درمان 1 تا 2 هفته طول می کشد. در این مدت باید اقدامات مراقبتی لازم را برای دستیابی به بهترین نتایج جوانسازی انجام دهید.

پس از جوانسازی با لیزر، پزشک ممکن است موارد دیگری را در مورد مراقبت از پوست تجویز کند. اما باید مهمترین آنها را به خاطر بسپارید:

ممکن است برای تسریع روند بهبودی پمادهای ترمیم کننده پوست تجویز شود.

التهاب در محل ترمیم لیزر زیبایی طبیعی است. در صورت لزوم، پزشک دارو یا اسپری های استروئیدی را برای کاهش این التهاب ها تجویز می کند.

پزشک ممکن است کمپرس یخ یا کمپرس آب سرد را برای تسکین تورم یا کبودی احتمالی توصیه کند.

درد و قرمزی پوست کاملا طبیعی است و باید طی چند روز از بین برود. با این حال، پزشک ممکن است داروهای ضد درد تجویز کند.

پوست ناحیه تحت درمان را نخارانید یا تحریک نکنید.

به مدت یک هفته از شستن پوست با آب داغ یا مواد شوینده قوی خودداری کنید.بهتر است از یک پاک کننده ملایم مانند شامپو بچه و آب گرم استفاده کنید.

بهتر است تا یک یا دو هفته بعد از لیزر درمانی به استخر، سونا یا جکوزی نروید. کلر موجود در آب استخر و گرمای سونا می تواند به پوست شما آسیب برساند.

برای جلوگیری از تعریق در ناحیه لیزر شده، فعالیت بدنی خود را در طول درمان محدود کنید. در غیر این صورت ممکن است عوارض پوستی ایجاد شود.

حتما از پوست خود در برابر نور خورشید با کرم ضد آفتاب با SPF 50 یا بالاتر محافظت کنید.

تا یک هفته پس از لیزر درمانی ناحیه از لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده نکنید.

از روش های تهاجمی دیگر مانند میکرونیدلینگ یا اسکراب تا زمانی که پزشکتان توصیه نکرده است استفاده نکنید.

شما باید به ترمیم و جوانسازی پوست خود به بهترین شکل ممکن کمک کنید. به دنبال آن مراقبت های عمومی برای ترمیم و جوان سازی پوست صورت می گیرد.

مهمترین مراقبت های ترمیمی و جوانسازی پوست بعد از لیزر:

• به اندازه کافی خوابیدن، استراحت به ترمیم پوست کمک می کند.

• بهتر است مقدار نمک را به طور موقت کاهش دهید.از خوردن غذاهایی که ممکن است باعث حساسیت پوستی شوند خودداری کنید. مثلا مصرف ادویه ها را کاهش دهید.

• مقدار زیادی میوه و سبزیجات تازه، تخم مرغ و غذاهای دریایی مانند ماهی بخورید. از میوه های شیرین یا آب میوه های غیر طبیعی خودداری کنید.

• تا حد امکان آب و مایعات بنوشید. هشت لیوان کوچک آب در روز به جوانسازی پوست با لیزر و رفع عوارض پوستی کمک شایانی می کند.

سه نوع لیزر برای جوانسازی پوست انجام می شود که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند:

1-جوانسازی پوست با لیزر دی اکسید کربن یا CO2:

لیزرهای CO2 یکی از پرکاربردترین انواع لیزرهای پوست برای زیباسازی و جوانسازی پوست هستند. لیزر CO2 عمدتا برای از بین بردن لک، جوش، چین و چروک، زگیل و برجستگی های چربی روی پوست استفاده می شود.

لیزرهای فرکشنال Co2 یکی از جدیدترین انواع لیزرها هستند. در این نوع لیزر از انرژی نور برای تابش لایه های بالایی پوست به صورت کوتاه یا سوپرپالس استفاده می شود. معمولا این روش در کمترین دما لایه بالایی پوست را از بین می برد. مدت زمان بهبودی لیزر Co2 حدود دو هفته است.

2-جوانسازی پوست با لیزر اربیوم Erbium:

جوانسازی پوست با لیزر اربیوم یکی از روش های رایج برای رفع مشکلات پوستی است.این نوع لیزر برای افرادی که پوست تیره دارند بهترین است. معمولاً فقط افرادی که پوست تیره دارند می توانند از لیزر درمانی بهره مند شوند.

این نوع لیزر خطوط سطحی روی پوست را از بین می برد. عوارض جانبی اندک باعث محبوبیت بیشتر لیزرهای اربیوم می شود و فناوری دقیق این لیزر سوختگی را در ناحیه تحت درمان و اطراف آن کاهش می دهد.

یکی دیگر از مزایای استفاده از لیزر اربیوم جوانسازی پوست، زمان بهبودی آن است. در این روش بافت پوست آسیبی نمی بیند و تنها با تحریک کلاژن سازی، جوانسازی حاصل می شود. در نتیجه زمان بهبودی در مقایسه با لیزرهای Co2 کاهش می یابد و در برخی موارد زمان بهبودی کامل حتی کمتر از یک هفته است.

3-جوانسازی پوست با لیزر فرکشنال

ماتریکس فرکشنال یکی از روش های لیزری جوانسازی پوست است. در این روش میزان آسیب و تهاجم به پوست بسیار کم است. زیرا هر پرتو لیزر به هزاران پرتو کوچک تقسیم شده و تابش می شود.

یکی از مزایای بزرگ جوانسازی و ترمیم پوست با لیزر فرکشنال این است که حداقل آسیب رسان و تهاجمی است. با این حال، این روش معمولا به بیش از دو دوره درمان نیاز دارد.با این حال، لیزر فرکشنال در از بین بردن لکه هایی که با افزایش سن ایجاد شده است،بسیار موثر است.

بهترین زمان از سال برای جوانسازی پوست با لیزر چه زمانی است؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید جوانسازی پوست با لیزر در فصول خاصی به شدت توصیه می شود. جوانسازی پوست با لیزر به دلیل کوتاه بودن روزهای پاییز توصیه می شود.

اغلب پس از لیزر درمانی، پوست نسبت به نور خورشید بسیار حساس می شود. با این حال، استفاده منظم از ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر توصیه می شود. اما ساعات کوتاه‌تر نور روز بهترین زمان برای استفاده از لیزر است. حتی برخی از پزشکان توصیه می کنند برای اینکه نتیجه بهتری از درمان بگیرید، جوانسازی پوست با لیزر را به بعد از ظهر موکول کنید.

چه کسانی برای جوانسازی پوست با لیزر مناسب هستند؟

اگر بالای 25 سال سن دارید و دارای چین و چروک و خطوط ریز در اطراف چشم، دهان و پیشانی هستید، می توانید از لیزر ترمیم پوست استفاده کنید. همچنین اگر اسکار پوست یا آکنه و جوش روی پوست خود دارید، لیزر درمانی بهترین راه برای بهبود وضعیت پوست شما است.اما ممکن است بنا به دلایلی این روش برای پوست شما مناسب نباشد یا لکه های تیره را از بین نبرد. تشخیص این مشکل توسط متخصص پوست شما انجام می شود.

چگونه برای جوانسازی پوست با لیزر آماده شویم؟

1. اگر بر اساس تحقیقات و مشاهدات جوانسازی پوست با لیزر علاقه مند به انجام خدمات لیزری جوانسازی و ترمیم پوست هستید، حتما به متخصص پوست مراجعه کنید و حتما به توصیه های پزشک خود برای این روش عمل کنید.

2. اگر تبخال دارید یا سرماخوردگی، جوش یا عفونت در سطح پوست خود دارید، قبل از اقدام، حتما صبر کنید تا به طور کامل بهبود پیدا کنید. جوانسازی پوست با لیزر در این مورد نتیجه خوبی نخواهد داشت.

3.10روز قبل از جوانسازی پوست با لیزر از مکمل ها، ویتامین E و داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین استفاده نکنید.

4.دو هفته قبل از جوانسازی پوست با لیزر سیگار کشیدن و الکل ممنوع است.

5. اگر سابقه عفونت های پوستی باکتریایی و ویروسی دارید حتما به پزشک خود اطلاع دهید. پزشکان ممکن است آنتی بیوتیک ها و داروهای ضد ویروسی را برای جلوگیری از عفونت های باکتریایی و ویروسی تجویز کنند.


جهت انجام لیزر جوانساز و همچنین اطلاع از قیمت لیزر جوانساز در کلینیک زیبایی یاس بندرعباس که یکی از بهترین و مجهزترین مرکز خدمات زیبایی در بندرعباس می باشد کافیست با ما در تماس باشید.

خدمات ما

Whatsapp