لیزر رفع کک و مک

لیزر رفع کک و مک


لیزر رفع کک و مک:

کک و مک یا لکه‌های قهوه‌ای، خال‌ها یا لکه‌های تیره‌ای هستند که روی پوست ظاهر می‌شوند و بیشتر روی صورت، سینه، جلوی بازوها و پشت دست‌ها ظاهر می‌شوند. کک و مک لکه‌های کوچک قهوه‌ای یا برنزه‌ای هستند که در افرادی با پوست روشن، موهای بلوند یا قرمز و چشم‌های آبی، سبز یا خاکستری ظاهر می‌شوند. این لکه ها معمولاً روی پوست اولیه فرد ظاهر می شوند و تعداد آنها معمولاً در تابستان افزایش می یابد و در زمستان خود به خود از بین می روند.

عوامل بوجود آمدن کک و مک:

عوامل مختلفی در ایجاد کک و مک نقش دارند، از جمله ژنتیک، بیماری (مانند اگزرودرما پیگمنتوسام ، یک بیماری نادر که حساسیت پوست را به نور ماوراء بنفش، مانند نور آفتاب افزایش می‌دهد) و قرار گرفتن در معرض نور خورشید می باشد. علت کک و مک صورت وجود سلول های خاصی در پوست است که رنگدانه ای به نام ملانین تولید می کنند. ملانین ماده ای است که باعث رنگ پوست می شود. هنگامی که نور خورشید به پوست برخورد می کند، باعث می شود پوست ملانین بیشتری تولید کند تا از لایه های زیرین محافظت کند.حال اگر این ملانین در مقطعی بیشتر تولید شود باعث تشکیل کک و مک می شود. همچنین، نور خورشید می تواند کک و مک موجود در پوست را تیره کند.

لکه های تیره ای که در دوران بارداری یا در اثر مصرف قرص های ضد بارداری روی پوست ظاهر می شوند ملاسما یا لکه های بارداری نامیده می شوند. قرار گرفتن پوست در معرض نور خورشید می تواند این لکه ها را تیره کند. نوعی لکه های پوستی نیز وجود دارد که لکه های صاف و بزرگی بر روی پوست افراد میانسال در معرض آفتاب هستند که به آن لکه های پیری، لکه های جگری یا لنتیجین‌ها می گویند.

باید به خاطر داشت که نور خورشید به قدری قدرتمند است که می تواند برخی از سلول های پوست را به سلول های سرطانی خطرناک تبدیل کند. به همین دلیل است که پزشکان برای محافظت از پوست همیشه کرم ضد آفتاب و محافظت کننده های مناسب را توصیه می کنند. این کار تا حد زیادی از ظهور کک و مک و لکه های پیری جلوگیری می کند.

لیزر درمانی بهترین راه برای از بین بردن یابرداشتن کک و مک است.زیرا درمان کک و مک با لیزر به هیچ وجه پیچیده نیست (البته در صورت استفاده از تجهیزات خوب و مطمئن مهمتر از آن تکنولوژی و تجربه پزشک) و هیچ درمان دارویی طولانی مدتی وجود ندارد که بتواند کک و مک را از بین ببرد و همه لکه ها برطرف خواهد شد، فقط کک و مک را محو می کند، گاهی اوقات به طور موقت فقط در چند ماه. لیزر درمانی از پالس های متمرکز نور شدید برای هدف قرار دادن مناطق آسیب دیده پوست استفاده می کند.

در لیزر درمانی نور آن به لایه های عمقی پوست نفوذ کرده و آنها را گرم می کند. این گرما بر ملانین پوست که عامل مهمی در تولید کک و مک است تاثیر می گذارد و سرعت تولید آن را کنترل می کند تا کک و مک روی پوست ظاهر نشود و همچنین به بهبود کک و مک که قبلا تولید شده است کمک می کند. افرادی که تحت لیزر درمانی برای کک و مک قرار می گیرند، باید پس از درمان از ضد آفتاب استفاده کنند. دلیل تاکید بر استفاده از ضد آفتاب این است که اشعه خورشید می تواند سلول های رنگدانه پوست را تحریک کرده و باعث ایجاد مجدد کک و مک می شود. اگر به طور مرتب از ضد آفتاب استفاده کنید، صورت شما به مدت 4 تا 7 سال پس از درمان کک و مک بدون کک و مک باقی می ماند.

مزایای لیزر کک و مک:

بر خلاف سایر روش‌های درمان لیزر، درمان‌های لیزر کک و مک نسبتاً ارزان هستند. همچنین میزان موفقیت این روش بسیار بیشتر از سایر روش های ذکر شده است. مزیت دیگر این روش سرپایی بودن آن است و بیمار هنگام انجام آن احساس درد نمی کند، بنابراین پزشک در حین انجام عمل از بی حس کننده های خاصی استفاده نمی کند. مراقبت پس از لیزر درمانی ساده و راحت است و تنها مورد آن پوسته پوسته شدن در محل جراحی می باشد که پس از مدتی ناپدید می شود.

روش انجام لیزر کک و مک:

ابتدا چشم ها با استفاده از چشم بندهای مخصوص بسته می شوند و سپس لایه نازکی از ژل را روی سطح پوست می زنند. سپس دسته دستگاه لیزر روی پوست شما قرار می گیرد و روی سطح در ناحیه مورد نظر حرکت می کند. در این حالت شما احساس می کنید که یک سری نورهای درخشان به پوست شما برخورد می کند. پرتوهای لیزر مانند لیزر کیوسوئیچ اندی یاگ، KTP با طول موج 532 نانومتر یا لیزر کیوسویچ یاقوتی از سطح پوست در ناحیه جراحی عبور داده می شود تا ملانین ایجاد کننده کک و مک را حذف کند.لیزرهای نور سبز برای از بین بردن لکه های قهوه ای و کک و مک بسیار موثر هستند.

اقدامات لازم قبل از استفاده از لیزر:

• اگر سابقه تبخال دارید، باید قبل از لیزر درمانی از داروهای ضد ویروسی تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.

• قبل از استفاده از لیزر، پوست صورت یا آن ناحیه از بدنتان را کاملا بشویید و خشک کنید. همچنین برای جلوگیری از آسیب به پوست، موهای آن را اصلاح کنید.

• حداقل دو هفته قبل از لیزر درمانی از استعمال دخانیات خودداری کنید.

• آفتاب گرفتن و برنزه کردن قبل از استفاده از لیزر می تواند باعث سوختگی پوست شود.

• از لیزر دور چشم استفاده نکنید.

• قبل از انجام لیزر، لازم است لنزهای تماسی را از چشم خود خارج کنید.

مراقبت های بعد از لیزر کک و مک:

• پس از لیزر، قسمتی از پوست خود را با آب گرم و صابون بشویید، سپس به آرامی پوست را خشک کنید.

• بعد از لیزر از مرطوب کننده پوست استفاده کنید.

• به مدت 1 هفته نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرید.

• به مدت 2 هفته از کرم ترمیم کننده استفاده کنید.

• کرم ضد آفتاب را هر 2 ساعت یکبار تجدید کنید.


جهت انجام لیزر رفع کک و مک و همچنین اطلاع از قیمت لیزر رفع کک و مک در کلینیک زیبایی یاس بندرعباس که یکی از بهترین و مجهزترین مرکز خدمات زیبایی در بندرعباس می باشد کافیست با ما در تماس باشید.

خدمات ما

Whatsapp