لیزر موهای زائد الکس

لیزر موهای زائد الکس


لیزر موهای زائد الکس:

تاکنون دستگاه های مختلفی وارد بازار لیزر موهای زائد شده اند. اما معروف ترین و شناخته شده ترین دستگاه لیزر الکساندرایت است که معمولا با نام لیزر الکس شناخته می شود. لیزر الکس دستگاهی است که از کریستال های الکساندریت به عنوان منبع نور یا واسطه استفاده می کند. لیزر الکساندرایت طول موج های خاصی را در محدوده مادون قرمز (755 نانومتر) تولید می کند. الکساندرایت به عنوان یک لیزر با نور قرمز در نظر گرفته می شود.

لیزر الکساندرایت چگونه کار می کند؟

• عملکرد لیزر الکس به اینگونه است که طول موج نور با انرژی بالا به ناحیه هدف تابانده می‏ شود و حرارت ایجاد می‏ کند. بنابراین، لیزر الکس همراه با فرآیند فوتوترمولیز کار می کند. فتوترمولیز به استفاده از پرتوهای نور برای گرم کردن یک منطقه خاص اشاره دارد. این لیزر فقط ناحیه فولیکول مو را هدف قرار می دهد و به بافت پوست آسیب نمی رساند.

• پالس های نوری فولیکول های مو را هدف قرار می دهند و پس از بیرون آمدن فولیکول های مو از ریشه، رشد آنها به مرور زمان کند می شود. لیزر الکس برای ساعد، بازو، زیر بغل، بیکینی، صورت، ساق پا، ران و سایر اعضای بدن مناسب است.

• همچنین انواع پوست و رنگ مو را با دو طول موج متفاوت پوشش می دهد.

• در حذف موهای زائد الکس به لطف ژل خنک کننده به کار رفته در آن، حساس ترین پوست بدن خود را در دستان اشعه های قرمز دستگاه قرار می دهید. بدون اینکه احساس ناخوشایندی به شما بدهد.

مزایا و معایب لیزر موهای زائد الکس:

روش الکس مانند هر روش دیگری دارای مزایا و معایبی است. اما انصافاً، مزایای این رویکرد بسیار بیشتر از گزینه های جایگزین است. از سوی دیگر، معایب این روش تقریباً به طور طبیعی هنگام استفاده از روش های نوین رفع موهای زائد رخ می دهد. شکی نیست که تابش انرژی حرارتی می تواند عوارضی بر روی پوست داشته باشد، اما این عوارض در روش لیزر الکس نسبت به روش های دیگر بسیار کمتر است. به عبارت دیگر، پیچیدگی روش لیزر موهای زائد الکس ممکن است نقطه ضعف تمام روش های مبتنی بر پرتو لیزر باشد، اما اندازه آن در مقایسه با روش های دیگر بسیار کوچکتر است.

مزایای دستگاه لیزر الکساندرایت :

• هنگام استفاده از روش الکس، نور در طول موج بسیار مناسبی نفوذ می کند و آن را عمیق تر می کند، بنابراین موهای ناخواسته را می توان سریعتر و موثرتر از بین برد.

• لیزر موهای زائد الکس آسیب کمتری به پوست وارد می کند. دلیل آن این است که ملانوسیت های پوست نور را آهسته تر جذب می کنند. این نکته مهمی است زیرا در صورت نفوذ اشعه لیزر می تواند اثرات منفی زیادی بر روی پوست بگذارد. دلیل ترس بسیاری از افراد از لیزر موهای زائد این است که لیزر می تواند آسیب جدی به پوست وارد کند.

• روش لیزر موهای زائد الکس نسبت به سایر روش های لیزر عوارض کمتری دارد. البته این اثرات را می توان با استفاده از غذاها و نوشیدنی های خنک کاهش داد. همچنین سعی کنید بعد از لیزر، دمای مطب یا منزل خود را کمی خنک نگه دارید.

• استفاده کنندگان از این روش درد کمتری را نسبت به سایر گزینه های لیزر درمانی گزارش می کنند.

• در این روش از ژل خنک کننده استفاده می شود که تحریک پوست را کاهش می دهد و عوارض جانبی روش را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. این ژل خنک کننده عملکرد فوق العاده ای دارد که باعث می شود افراد زیادی از این روش استقبال کنند.

معایب دستگاه لیزر الکساندرایت:

• اکثر تحقیقات انجام شده توسط متخصصان پوست نشان می دهد که اگرچه این درمان استفاده می شود، اما فقط برای حذف کوتاه مدت (حدود یک سال) موهای زائد استفاده می شود. از آنجایی که پالس های تولید شده تنها نانوثانیه طول دارند، هیچ آسیب فتوترمال وجود ندارد که بتواند اثر ماندگاری بر رشد مو داشته باشد.

• سوختگی ها و تاول های سطحی اغلب پس از لیزر رخ می دهد. زیرا پوست در معرض انرژی گرمایی زیادی قرار دارد.

• هایپوپیگمنتیشن موقت یکی دیگر از عوارض جانبی است. این اصطلاح به تغییر موقت رنگ پوست (از بین رفتن رنگ پوست) اشاره دارد. ملانین موجود در پوست ممکن است نور لیزر را به آرامی جذب کند، اما در مقادیر کم آن را جذب می کند و قرار گرفتن در معرض طولانی مدت می تواند منجر به کاهش ملانین در سلول های پوست شود. این باعث از بین رفتن رنگ می شود، زیرا ملانین عنصر مسئول انتقال رنگ به پوست است.

• افرادی که پوست برنزه دارند باید در استفاده از لیزر موهای زائد الکس احتیاط کنند. زیرا همانطور که در بالا ذکر شد، لیزر می تواند ملانین را که باعث ایجاد لکه های سفید روی پوست می شود، از بین ببرد.پس از انجام عمل، علاوه بر درد خفیف، قرمزی پوست نیز مشاهده می شود.

کدام نوع پوست برای لیزر موهای زائد الکس مناسب است؟

بر اساس مزایا و معایب فوق، بهترین کاندیدها برای این نوع لیزر درمانی افرادی با پوست روشن و موهای تیره (قهوه ای یا سیاه) هستند. در واقع، هر چه پوست تیره تر باشد، خطر عوارض جانبی ناشی از این روش بیشتر است. بنابراین توصیه می شود افراد با پوست تیره ماه ها یا هفته ها قبل از استفاده از روش لیزر موهای زائد الکس برای کاهش آسیب به سلول های پوست از ضد آفتاب استفاده کنند.

باید به خاطر داشته باشید که شواهدی وجود دارد که نشان می دهد استفاده از این روش روی موهای بلوند، مو قرمز یا سفید چندان موثر نیست.

چند جلسه برای لیزر موهای زائد الکس نیاز است؟

جنسیت، نقاط و نواحی لیزر درمانی، سرعت رشد موهای فرد (که می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد)، رنگ پوست و موارد دیگر همگی می توانند بر تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام این روش تأثیر بگذارند. اما به طور کلی به طور متوسط 3 تا 6 بار لیزر روش الکس کافی است که معمولا 3 تا 5 بار برای خانم ها و 5 تا 8 بار برای آقایان می باشد.از سوی دیگر، موهای بدن شما ممکن است پس از یک سال دوباره رشد کنند. برای مردان، این ممکن است دو بار در سال اتفاق بیفتد. بنابراین، شخصی که از این روش استفاده می کند ممکن است یک یا دو بار در سال به تمدید دوره (شارژ) نیاز داشته باشد.اما این به شرطی است که فرد مراجعه کننده در دوره های لیزر خود به طور کامل شرکت کرده و دوره آن را به پایان برسانند.

آیا لیزر موهای زائد در دوران بارداری قابل انجام است؟

هیچ محدودیتی برای لیزر موهای زائد برای زنان باردار وجود ندارد، اما نکته اینجاست که در این دوران تغییرات هورمونی در بدن زنان رخ می‌دهد و امکان رشد سریع‌تر موها را به دنبال دارد. بنابراین توصیه می شود در صورت لزوم پس از چند ماه بارداری لیزر موهای زائد انجام شود.

آیا لیزر می تواند باعث ناباروری شود؟

برخی از افراد جامعه این تصور غلط دارند که لیزر موهای زائد باعث ناباروری می شود. برای رفع این ابهام باید بگویم که در فرآیند لیزر موهای زائد با نفوذ جزئی اشعه لیزر به داخل پوست مواجه می شود و در این روش بافت سینه یا تخمدان به هیچ وجه تحت تاثیر قرار نمی گیرد. برای جلوگیری از باروری یا ایجاد مشکل در دوران شیردهی نمی تواند آسیبی به آن وارد شود.همچنین از نظر پزشکی ثابت شده است که لیزر موهای زائد هم برای مردان و هم برای زنان در روند تولید مثل تداخلی ندارد.


جهت انجام لیزر موهای زائد الکس و همچنین اطلاع از قیمت لیزر موهای زائد الکس در کلینیک زیبایی یاس بندرعباس که یکی از بهترین و مجهزترین مرکز خدمات زیبایی در بندرعباس می باشد کافیست با ما در تماس باشید.

خدمات ما

Whatsapp