لیزر پاک کردن تاتو

لیزر پاک کردن تاتو


لیزر پاک کردن تاتو:

پاک کردن تاتو با استفاده از لیزر یکی از ساده ترین راه ها برای رسیدن به این هدف است. پاک کردن تاتو کمترین آسیب را به پوست اطراف وارد می کند، که به نوبه خود از عوارض جانبی رایج روش های سنتی پاک کردن تاتو جلوگیری می کند. در این درمان از لیزرهای پرقدرت برای نفوذ به پوست استفاده می شود. این نور بدون ایجاد آسیب از سطح پوست می گذرد و در عین حال ذرات رنگدانه را مرتعش می سازد. ارتعاشات گرما ایجاد می کند که به نوبه خود رنگدانه را به قطعات کوچکتری تجزیه می کند که می توانند از طریق سیستم لنفاوی حذف شوند.

طول هر درمان متفاوت است و از 20 دقیقه تا بیش از یک ساعت در هر منطقه درمان متغیر است. نتایج لیزر پاک کردن تاتو تدریجی است. این بدان معنی است که تاتو باید به مرور زمان و با فرآیندهای طبیعی بدن پس از هر درمان متوالی محو شود.

پاک کردن تاتو با لیزر مزایای قابل توجهی دارد که بیشتر آنها غیر جراحی بودن این درمان را شامل می شود. این مزایا عبارتند از:

عدم ایجاد اسکار (جای زخم): نور لیزر به گونه ای طراحی شده است که به سلول های پوست آسیبی وارد نکند.این بدان معنی است که احتمال ایجاد اسکار بسیار کم است. این مزیت با روش های پاک کردن خالکوبی که بر "سایش" پوست متکی هستند، در تضاد است.

حداقل دوره نقاهت: پس از پاک کردن تاتو با لیزر ، باید چند روز از پوست خود در برابر اشعه UV محافظت کنید. ممکن است مقدار کمی قرمزی و حساسیت همچنان وجود داشته باشد، اما این اثرات باید ظرف چند روز پس از شروع درمان فروکش کنند.

پاک کردن تاتو از مناطق خاص یا به طور کامل: استفاده از لیزر برای پاک کردن تاتو می تواند باعث ایجاد پاک کردن تاتو از نقاط خاص یا کل بدن شود.

ایمنی: پاک کردن تاتو با استفاده از لیزر یکی از ایمن ترین روش های پاک کردن تاتو است. حداقل خطر عفونت وجود دارد، عوارض جانبی نامطلوب در مدت کوتاهی پس از درمان رخ می دهد و بیماران در طول درمان احساس راحتی می کنند.

پاک کردن خالکوبی با لیزر به عنوان یک روش غیر تهاجمی طبقه بندی می شود زیرا بدن را برش نمی دهد یا پوسته نمی کند.یک پرتو لیزر قدرتمند با همان طول موج برای حذف لیزر پاک کردن تاتو و رنگدانه خالکوبی استفاده می شود. در رنگ های تاتو، جوهر سیاه تمام طول موج های لیزر را جذب می کند. همانطور که گفته شد، هر چه جوهر تاتو تیره تر باشد، پاک کردن آن با لیزر آسان تر است. برای حذف رنگ های دیگر، لیزر باید با توجه به رنگدانه تاتو انتخاب شود.

برای پاک کردن تاتو با لیزر، ابتدا باید با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید. مراجعه به آرایشگاه و کمک گرفتن از یک فرد غیر حرفه ای می تواند مشکلات شما را دو چندان کند. بنابراین برای پاک کردن تاتو با لیزر فقط از یک پزشک ماهر کمک بگیرید. یک متخصص، خالکوبی را بررسی می کند و با توجه به سابقه پزشکی شما در مورد جراحی توصیه می کند. همچنین تعداد جلسات حذف تاتو با لیزر به مدت زمان تاتو، اندازه، رنگ و عمق تاتو بستگی دارد.

پس از مشاوره رایگان، پزشک با توجه به رنگ خالکوبی شما، نوع دستگاه لیزر کیو سوئیچ را انتخاب می کند. این لیزر از فناوری Q-switch استفاده می کند و برای درمان لکه های مختلف پوست، از بین بردن خال، از بین بردن کک و مک و پاک کردن خالکوبی های مختلف استفاده می شود.

انواع لیزرهای کیوسوئیچ عبارتند از:

• لیزر کیوسوئیچ روبی(برای تاتوهایی با رنگ سیاه، سبز و سرمه ای)

• لیزر کیوسوئیچ اندیگ(برای تاتوهایی با رنگ سیاه و سرمه ای، با طول موج 1064)

• لیزر کیوسوئیچ اندیگ (طول موج 532 نانومتر، مناسب برای تاتوهای بنفش، قرمز، نارنجی)

• لیزر کیوسوئیچ الکساندرایت (برای تاتوهایی با رنگ سبز، سرمه ای و سیاه)

• لیزر کیوسوئیچ دای لیزرها (برای تاتوهایی با رنگ قرمز، سرمه ای و سبز)

مراقبت های پزشکی لازم قبل و بعد از پاک کردن تاتو با لیزر:

تمامی درمان ها و روش ها در زمینه پوست و زیبایی نیازمند یک سری تکنیک ها و مراقبت ها هستند تا بهترین نتیجه را برای فرد جوینده زیبایی حاصل شود. پاک کردن خالکوبی ابرو با لیزر یا حذف تمام تاتوها از بدن نیز شامل این قانون می شود.

مراقبت های لازم قبل و بعد از پاک کردن تاتو به شرح زیر است:

• دو تا چهار هفته قبل از لیزر درمانی از رفتن به سولاریوم یا برنزه شدن خودداری کنید.

• ناحیه خالکوبی شده را یک روز قبل از لیزر درمانی خود بتراشید.

• مواد آرایشی یا لوسیون را از ناحیه خالکوبی پاک کنید.

• پس از لیزر، از کمپرس سرد استفاده کنید تا احتمال کبودی ناحیه خالکوبی کاهش یابد.

• ناحیه خالکوبی شده را حداقل به مدت 24 ساعت با آب و صابون نشویید.

• به مدت یک هفته از ورزش و فعالیت های سنگین، سونا و استخر خودداری کنید.

• به مدت دو ماه از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.


جهت انجام لیزر پاک کردن تاتو و همچنین اطلاع از قیمت لیزر پاک کردن تاتو در کلینیک زیبایی یاس بندرعباس که یکی از بهترین و مجهزترین مرکز خدمات زیبایی در بندرعباس می باشد کافیست با ما در تماس باشید.

خدمات ما

Whatsapp